Depilacja mężczyzn stanowi w obecnych czasach jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzieje się tak, ponieważ depilacja nie tylko jest modna, ale również utrzymuje większą higienę ciała. Jak sytuacja wygląda w przypadku mężczyzn? Jaka metoda depilacji jest wśród nich najbardziej popularna i na jaką najczęściej się decydują? Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.

Depilacja mężczyzn - na jaką metodę najczęściej decydują się panowie?

Doskonale wiemy, że w dobie dzisiejszych czasów mężczyźni dbają nie tylko o swoje ciało pod względem fizycznym, ale również pod kątem pielęgnacyjnym. Z tego też względu wizyty w gabinetach kosmetycznych nie stanowią już tematu tabu. Depilacja męska nie jest uznawana przez innych za odskocznię od normalności, a jedynie za chęć dbania o komfort i higienę własnego ciała.

Depilacja mężczyzn – na co najczęściej się decydują?

Jeśli już mężczyzna poddaje się tego rodzaju zabiegom, to kluczowym jest pytanie jaką metodę wybiera. Tak naprawdę każda z nich (wosk, depilator, laser, fotodepilacja, maszynka, trymer) ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Jej wybór zależy przede wszystkim od rodzaju owłosienia oraz progu bólu mężczyzny. Oznacza to, że inne metody lepiej sprawdzają się w przypadku mocnego zarostu, a inne w przypadku słabszego, a także jak wytrzymały jest dany mężczyzna na ból podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Nie każdy bowiem zabieg kosmetyczny wiąże się jedynie z relaksem i odpoczynkiem.

1. Wosk.

Wosk należy do jednej z najbardziej popularnych metod depilacji, zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Choć daje dłuższe efekty gładkiej skóry nawet do 3-4 tygodni niż zwykła maszynka, nie należy do komfortowych zabiegów. Warto jednak zaznaczyć, że każdy kolejny zabieg oraz regularność ich wykonywania sprawia, że włoski osłabiają się na tyle, że depilacja w późniejszym czasie staje się mniej bolesna.

Warto również zaznaczyć, że depilacja mężczyzn woskiem wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Warto udać się do gabinetu kosmetycznego gdzie kosmetolog sprawnie i szybko wykona depilację bez ryzyka uszkodzenia naskórka.

Mimo dyskomfortu podczas zabiegu, wielu mężczyzn, szczególnie w okresie wakacyjnym, decyduje się na jego wykonanie. Jest to bowiem idealne rozwiązanie, jeśli chcemy pozbyć się niechcianego owłosienia na nieduższy okres czasu jakim jest np. urlop wakacyjny.

2. Tradycyjna maszynka do golenia.

Równie popularna jak wosk jest maszynka do golenia (jednorazowa lub elektryczna). Stanowi ona jedną z najszybszych i bezbolesnych metod usuwania owłosienia. Pozwala pozbyć się włosów precyzyjnie, tuż przy powierzchni skóry.

Dużą wadą maszynek jest jednak ich bardzo krótkotrwały efekt. Ponadto odrastające włoski stają się sztywne i kłujące. Zarówno u osób początkujących jak i doświadczonych może zdarzyć się zacięcie, co niestety nie należy do przyjemnych sytuacji.

Maszynka elektryczna polecana jest szczególnie przy skórze wrażliwej. Trudno jest jednak wykonać nią depilację miejsc intymnych. Dlatego też największe zastosowanie znalazła przy usuwaniu zarostu z twarzy, klatki piersiowej oraz pach.

3. Krem do depilacji.

Metoda pianek i kremów do depilacji jest nieco mniej popularna wśród mężczyzn. Dzieje się tak, ponieważ męskie owłosienie jest znacznie grubsze, mocniejsze i bardziej sztywne przez co kremy nie do końca dają sobie z nim radę.

Firmy kosmetyczne wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów wprowadzając kremy i pianki przeznaczone również do depilacji męskiej. To bardzo dobra nowina, bowiem tego rodzaju depilacja również należy do łatwych i bezbolesnych sposobów pozbywania się owłosienia. Przed zastosowaniem kremu depilacyjnego warto jednak wykonać próbę uczuleniową na skórze. Jeśli nie doszło do żadnego uczulenia można śmiało poddać się takiemu zabiegowi. Oprócz tego, że w szybki, łatwy i bezbolesny sposób usuniemy włosy, zadziałamy również na nie osłabiająco.

4. Fotodepilacja.

Fotodepilacja to zabiegi z wykorzystaniem nowej technologii. Coraz częściej decydują się na nią mężczyźni, którzy są posiadaczami bujnego i ciemnego owłosienia. Fotodepilacja stanowi nowoczesne rozwiązanie na posiadanie gładkiej skóry bez żadnych problemów jak np. wrastające włoski. Zabieg jest szybki i co najważniejsze całkowicie bezbolesny. Pozwala trwale i skutecznie usunąć zbędne owłosienia bez żadnych skutków ubocznych dla skóry. Obecnie coraz więcej mężczyzn decyduje się na tego rodzaju zabiegi, nie wspominając już o kobietach. Nowa technologia wykorzystywana w wielu gabinetach kosmetycznych wychodzi naprzeciw swoim klientom, aby spełnić ich oczekiwania, zarówno w kwestii komfortu jak i wysokiej higieny życia.

5. Laser.

Laser podobnie jak fotodepilacja stanowi jedno z najbardziej skutecznych metod usuwania owłosienia. Polega na dostarczeniu pewnej dawki energii cieplnej do mieszka włosowego, która ma na celu trwałe uszkodzenie cebulki włosa. Efektem tego jest zahamowanie jego wzrostu na długi czas. Mimo że zabieg należy regularnie, kilkakrotnie powtarzać, to włosy na przestrzeni czasu wykonywania serii zabiegowej zmieniają swoją strukturę. Stają się delikatniejsze i bardziej miękkie. Dodatkowo odrastają wolniej, aż w końcu zaprzestają swojej regeneracji.

Warto zaznaczyć, że depilacja mężczyzn laserem należy do mało komfortowych metod usuwania owłosienia, bowiem towarzyszące odczucia są znacznie wyraźniejsze niż przy depilacji woskiem. Z tego względu laserowym usuwaniu owłosienia często stosowane jest miejscowe znieczulenie w formie maści.