Depilacja u mężczyzn to coraz częściej spotykana usługa w gabinetach kosmetycznych. Regularnie wykonywane usuwanie owłosienia, a dzięki temu zachowanie gładkiej skóry jest wizytówką zadbanej kobiety. Jednak zaczyna to również dotyczyć mężczyzn, którym zależy nie tylko na wyglądzie, ale również na wygodzie. Przedstawiamy główne powody, dla których panowie powinni się depilować.

Depilacja u mężczyzn - dlaczego warto ją wykonywać?

Depilacja u mężczyzn – dlaczego warto ją wykonywać?

Z reguły owłosienie u mężczyzn jest wyznacznikiem ich dojrzałości. Nie bez powodu młodzi chłopcy z wielką niecierpliwością wyczekują pierwszych oznak zarostu na twarzy czy klatce piersiowej. Jednak w starszym wieku zmienia się pogląd wśród panów, ponieważ istnieje wiele powodów, dla których depilacja u mężczyzn jest warta wyboru.

1. Większy komfort.

Gęste owłosienie wystające spod koszuli, często wprawia w dyskomfort oraz uniemożliwia ekspozycję ciała. Usuwając bujne włosy z pleców czy klatki piersiowej mężczyzna pozbędzie się nie tylko kompleksów na tym punkcie, ale również zyska lepsze samopoczucie.

2. Atrakcyjność.

Po wykonanej depilacji poprawia się wygląd niemalże całej sylwetki ciała. Mięśnie zostają bardziej wyeksponowane, a mężczyzna wygląda na zadbanego.

3. Szczuplejszy wygląd.

Będąc posiadaczem gęstego owłosienia mężczyzna automatycznie zyskuje kilka centymetrów. Dodatkowo ciemny kolor włosków nasila ten efekt oraz sprawia, że skóra wygląda na szarą i ziemistą. Pozbycie się włosków spowoduje, że ciało będzie wyglądać na szczuplejsze, a skóra zyska zdrowy, jaśniejszy koloryt.

4. Większa higiena osobista.

Na skórze jak i włosach zatrzymuje się pot oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia ze środowiska zewnętrznego. W związku z tym depilacja okolic takich jak pachy czy okolice intymne będzie zapewniać dłuższy efekt czystości oraz świeżości ciała. Dodatkowo zmniejszona zostanie nadmierna potliwość, a używany antyperspirant będzie spełniał dokładniej swoje funkcje.

5. Wygodne uprawianie sportu.

Należy zauważyć, że depilacja u mężczyzn jest niekiedy nawet wymuszana przez wiele dyscyplin sportowych. Pływacy usuwają owłosienie niemalże z całego ciała. Z kolei piłkarze, siatkarze czy kolarze z łydek lub całych nóg. Pozbywanie się włosów wynika m.in. z odbywania częstych wizyt u fizjoterapeuty, u którego wykonywane są m.in masaże czy aplikacje specjalnych taśm kinesiotaping. Pozbycie się włosków z ciała np. u pływaków pozwoli również polepszyć uzyskiwane wyniki.

6. Uniknie problemów skórnych.

W wyniku stosowania regularnej depilacji ciała, szczególnie metodami trwałymi jak fotodepilacja mężczyzna jest się w stanie pozbyć różnego rodzaju problemów ze skórą. Zalicza się do tego m.in. zapalenie mieszków włosowych czy wrastające włoski. Dodatkowo skóra staje się przyjemniejsza w dotyku i zyskuje lepszą kondycję.

7. Łatwiejsze opalanie.

Kolejną zaletą jest szybsze opalanie. Do skóry, na której nie występuje owłosienie znacznie łatwiej docierają promienie słoneczne. Dodatkowo gładka i opalona skóra staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

8. Oszczędność czasu.

Depilacja metodami takimi jak maszynka czy krem nie zapewnia długotrwałych efektów. Trzeba często ją powtarzać, a dodatkowo zajmuje dużo czasu. Trwała depilacja jaką jest fotodepilacja może to zmienić. Pozwoli zaoszczędzić cenny czas oraz zapewnić komfort gładkiej skóry na bardzo długo.

Aktualizacja: