Derma roller to obecnie hit wśród zabiegów odmładzających skórę. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju pielęgnacja posiada szerokie spektrum działania. Jak się okazuje urządzenie to nie tylko zmniejsza widoczność zmarszczek, ale również niweluje przebarwienia, usuwa blizny oraz zwiększa jędrność i elastyczność skóry.

Derma roller - dlaczego warto stosować?

Co to jest derma roller i jak go stosować?

Derma roller to urządzenie, którego głównym celem jest głęboka regeneracja skóry. Wyposażony jest on w niedużych rozmiarów rolkę, która pokryta jest szeregiem igiełek sięgających długości od 0,5 mm do 2 mm.

Zabiegi z wykorzystaniem derma rollera powinno wykonywać się w określonej kolejności. Pozwoli to uzyskać najlepsze efekty terapii. Należy pamiętać, aby:

  • przed użyciem derma rollera wykonać dokładny demakijaż oczu i twarzy, a następnie delikatny peeling skóry;
  • skórę twarzy oraz derma roller poddać dezynfekcji;
  • na każdej z okolic twarzy wykonać masaż urządzeniem w ilości do 10 ruchów w obie strony (ruch masażu powinien być jednostajny, a nacisk na rolkę delikatny, choć zdecydowany);
  • po wykonaniu masażu nanieść na skórę kosmetyki aktywne w postaci ampułek, serum z kwasem hialuronowym, bądź koktajlem witaminowym.

Po wykonaniu zabiegu skóra twarzy często jest zaczerwieniona na skutek rozszerzenia powierzchownych naczyń krwionośnych. Może również dochodzić do mikrouszkodzeń, a nawet delikatnych krwawień. Z tego względu przeprowadzanie zabiegu zaleca się w trakcie weekendu, aby dać skórze czas na regenerację.

Jakie związki aktywne warto stosować po zabiegu?

Zobacz również: Algi na twarz.

Efekty stosowania derma rollera

Derma roller pomaga zredukować zmiany skórne różnego pochodzenia. Przede wszystkim rozszerzonych porów, przebarwień, zmarszczek, spłyceniu oraz ujednoliceniu blizn oraz rozstępów. Derma roller to także doskonały sposób na odmłodzenie skóry poprzez wygładzenie zmarszczek oraz zwiększenie jej jędrności i elastyczności.

Jak właściwie wybrać derma roller?

Przy wyborze urządzenia najważniejsza jest kwestia igieł. Najlepsze są tytanowe, ponieważ nie rdzewieją szybko oraz nie ulegają wykrzywieniu. Ważna jest również ich długość. Dla przykładu, jeśli chcemy pozbyć się blizn, wówczas warto wybrać te dłuższe 1,5 mm lub 2 mm. Z kolei jeśli zależy nam na zwiększeniu absporcji składników w głąb skóry, wystarczalna będzie długość 0,5 mm.

Wskazówki

W przypadku zabiegów wykorzystujących działanie derma rollera, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • derma roller należy poddawać dezynfekcji, zarówno przed rozpoczęciem jak i po wykonaniu zabiegu. Działanie to zapewnia bezpieczeństwo zapobiegając infekcjom skórnym;
  • po wykonaniu masażu derma rollerem należy stosować kosmetyki wolne od konserwantów, barwników i alkoholu;
  • częstotliwość wykonywania zabiegów zależna jest od długości igieł. Im są one dłuższe tym zabieg wykonywany jest w większych odstępach czasowych. Dla przykładu, zabieg wykonany dermo rollerem o długości igieł 1,0 mm wykonuje się nie częściej niż 4 tygodnie;
  • derma roller nie jest polecany w przypadku występowania rozległego trądziku, trądziku ropowiczego, bądź trądziku cystowego;
  • po rolowaniu warto stosować kosmetyki na bazie oleju. Z kolei preparaty na bazie wody przed i po rolowaniu;
  • czerwieni wargowej nie poddajemy rolowaniu.

Podsumowanie

Derma roller to urządzenie o szeroki spektrum działania. Pomaga nie tylko odmłodzić skórę, ale również pozbyć się niedoskonałości pod postacią przebarwień, blizn czy rozstępów. Jednak, aby zauważyć wyraźne efekty, ważna jest systematyczność stosowania.