Dieta anti aging to dieta, która obfituje w produkty spożywcze bogate w antyoksydanty, witaminy i minerały opóźniające procesy starzenia się skóry. Jakie powinny znaleźć się w naszym menu, aby długo wyglądać pięknie i młodo?

Dieta anti aging, czyli przepis na młodość

Dieta anti aging, czyli przepis na młodość

Zdrowa dieta korzystnie wpływa nie tylko na prawidłową masę ciała i zdrowie, ale również na nasz wygląd zewnętrzny. Regularne spożywanie zdrowych produktów pomoże zniwelować zmarszczki, wzmocnić paznokcie oraz sprawi, że włosy nabiorą blasku.

1. Kawa.

Kawa dla wielu z nas stanowi bardzo dobry początek dnia. Istnieje tylko jeden warunek, jeśli pijemy ją do posiłku, a nie zamiast niego. Pijąc już jedną filiżankę kawy dziennie dostarczamy bioaktywne związki, które chronią naszą skórę przed rozwojem czerniaka. Potwierdzono badaniami, że regularne picie kawy zmniejsza ryzyko powstawania raka. Z kolei osoby niepijące kawy są o 20% bardziej narażeni na rozwój chorób nowotworowych.

2. Arbuz.

Arbuz to źródło bardzo dobre źródło związków takich jak przeciwutleniacze. Należą do nich między innymi lipoken, który nadaje owocom czerwoną barwę. Jego rola polega na eliminowaniu uszkodzeń skóry wywołanych szkodliwym działaniem promieni UV. Ciekawostką jest fakt, że arbuz posiada aż 40% więcej likopenu niż pomidor.

3. Jagody.

Jagody zawierają w sobie dwie najważniejsze witaminy dla skóry będącymi jednocześnie przeciwutleniaczami. Jest to witamina C i witamina E. Ich działanie opiera się głównie na rozjaśnianiu naskórka. Dlatego też polecane są one osobom posiadające skłonność do powstawania przebarwień. Dieta bogata w te witaminy sprawi, że skóra stanie się zdrowsza, a jej koloryt zostanie wyrównany.

4. Jarmuż.

Jarmuż szczyci się zawartością witaminy K, która odpowiedzialna jest za właściwy proces krzepnięcia krwi. Obecność jej w diecie sprawi, że możemy pozbyć się widocznych cieni pod oczami. Dodatkowo jarmuż to źródło żelaza, którego niedobór w codziennej diecie może objawiać się bladością skóry.

5. Jaja.

Jaja to źródło czystego białka, które stanowi budulec naszego organizmu. Jeśli dotyka nas jego niedobór wówczas posiadamy problem kruchych i łamliwych paznokci. Ponadto jajka to źródło biotyny oraz witamin z grupy B, które warunkują właściwy stan płytki paznokciowej.

6. Orzechy włoskie.

Orzechy włoskie dostarczają m.in. kwasy tłuszczowe omega 3. Warunkują one odpowiedni poziom nawilżenia skóry oraz samych włosów. Oprócz tego orzechy stanowią źródło witaminy E, która poprawia stan skóry m.in. regeneruje uszkodzone mieszki włosowe.

7. Melon.

Dojrzały, słodki melon to źródło beta-karotenu oraz witaminy A. Jej zadaniem jest wyrównywanie poziomu produkcji sebum skórnego, a także regulacja wzrostu komórek na skórze głowy. Dzięki odpowiedniej ilości w diecie unikniemy takich problemów jak łupież czy łuszcząca się skóra.

Podsumowanie

Zdrowia i zbilansowana dieta anti aging powinna być częścią naszego życia. W dobie dzisiejszych czasów, kiedy towarzyszy nam ciągły pęd oraz szkodliwe czynniki środowiska zewnętrznego atakują nas z każdej strony, jesteśmy dużo bardziej narażeni na powstawanie zmarszczek oraz szybsze procesy starzenia się skóry.

Oprócz wykonywania zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej czy kosmetologii nie zapewnimy sobie całkowicie zdrowej i młodo wyglądającej skóry. Warto więc wspomóc się prawidłowym odżywianiem, a to nie tylko zapewni nam młody wygląd, ale również zdrowie.

Aktualizacja: