Fotodepilacja latem to temat, który wzbudza wśród kobiet duże zainteresowanie i wiele kontrowersji. Nic w tym dziwnego. Wynika to z faktu, że niektóre metody trwałej redukcji owłosienia można wykonywać latem, a niektóre niestety nie. Jak jest naprawdę? Czy zabiegi fotodepilacji przy użyciu urządzenia SHR można wykonywać porą letnią? Oto odpowiedź.

Fotodepilacja latem - czy można z niej korzystać?

Czy fotodepilacja SHR może być wykonywana latem?

Należy zaznaczyć, że zabiegi wykorzystujące technologię SHR można wykonywać przez cały rok kalendarzowy. I to bez względu na panującą za oknem aurę. Jest to możliwe, ponieważ skóra w trakcie zabiegu poddawana jest serii krótkich naświetlań, które stanowią łagodniejszą, a jednocześnie skuteczniejszą formę, niż tradycyjna metoda IPL.

Technologia SHR wykorzystuje serię delikatniejszych strzałów świetlnych, które gromadząc w skórze właściwiej swą energię stopniowo niszczą melaninę zawartą w cebulce włosa. Dużą zaletą tej metody jest fakt, że tkanki znajdujące się w obrębie miejsca zabiegowego nie naraża się na podrażnienia. I to zarówno w trakcie wykonywania zabiegu jak i w późniejszym czasie, nawet kiedy eksponujemy skórę na działanie promieni UV.

Oczywiście zawsze w zaleceniach pozabiegowych powinna być uwzględniona informacja o stosowaniu zwiększonej ochrony UV w postaci kremu z filtrem minimum 30 SPF. Należy jednak być świadomym, że tego rodzaju pielęgnację należy stosować bez względu na korzystanie z takich zabiegów. Działanie promieni słonecznych przyczynia się do przyspieszenia procesów starzenia się skóry, sprzyja odwodnieniu, a także jej podrażnieniom.

Czy fotodepilacja latem jest skuteczna?

Fotodepilacja wykorzystująca urządzenie SHR to nie tylko bezpieczna, ale również i skuteczna terapia. Zapewnia to przede wszystkim bardziej udoskonalona głowica urządzenia. Wyposażona jest w 2 możliwości wykonywania zabiegu oraz wysoki poziom chłodzenia, który utrzymuje duży komfort podczas zabiegu. Ponadto o skuteczność zabiegów, również tych wykonywanych latem, dba panel urządzenia. Wyposażony jest w indywidualny dobór parametrów do potrzeb każdego klienta. Mowa tu o dostosowaniu odpowiedniej mocy emitowanego światła, a także właściwego koloru skóry, włosa oraz jego grubości. W związku z tym zabiegi można wykonywać przez cały rok, nie zależnie od naszego fototypu czy istniejącej opalenizny.

Kiedy najlepiej rozpocząć zabiegi fotodepilacji?

Im szybciej tym lepiej. Należy wziąć pod uwagę fakt, że do efektu gładkiej skóry potrzebne jest wykonanie całej serii zabiegowej (10-12 wizyt). Dodatkowo pomiędzy każdym należy wykonać 4 tygodniową przerwę. W związku z tym po podsumowaniu tego czasu seria zabiegowa będzie trwać około roku. Nie należy jednak popadać w rozczarowanie. Na efekty fotodepilacji nie trzeba długo czekać. Pierwsze rezultaty widoczne są już po około 10-14 dniach od pierwszej wizyty.

Podsumowanie

Jak się okazuje zabiegi fotodepilacji metodą SHR nie dają ograniczeń czasowych, których należy ściśle przestrzegać. Warto jednak w trakcie jej wykonywania pamiętać o właściwiej pielęgnacji skóry poddanej zabiegowi. Zalicza się do niej m.in. stosowanie kremu z filtrem, który będzie stanowił barierę ochronną dla skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV, a także odpowiednie nawadnianie organizmu, co z kolei przyczyni się do lepszych efektów terapii.