Fotodepilacja SHR to nowoczesna metoda trwałego usuwania owłosienia. Jest ona następstwem zabiegów laserowych, która w odróżnieniu od nich stanowi komfortowe, a także bezbolesne rozwiązanie problemu ciemnego i gęstego owłosienia. Jakie przynosi efekty oraz na czym dokładnie polega?

Fotodepilacja SHR (Super Hair Removal) jest innowacyjną technologią trwałego usuwania owłosienia, który w ostatnim czasie podbija rynek kosmetologiczny. Metoda SHR z możliwością” In Motion” oraz wysokim chłodzeniem sprawia, że zabieg wykonywany jest w bardzo szybkim tempie oraz zapewnia wysoki komfort klienta.

Fotodepilacja SHR – działanie

Zabiegi z wykorzystaniem technologii SHR nie należą do inwazyjnych. Fotodepilacja SHR polega na dostarczeniu odpowiedniej ilości wiązki światła, która trafia bezpośrednio do cebulki włosa. Energia świetlna w kontakcie ze skórą przekształcana jest w energią cieplną, która wychwytuje barwnik włosa (melaninę) znajdującą się w cebulce włosa i trwale ją niszczy. W efekcie zyskujemy gładką skórę bez podrażnień i bez dyskomfortu bólowego.

Fotodepilacja SHR – efekty

Efektem fotodepilacji jest gładka skóra bez podrażnień. Zabieg trwałego usuwania owłosienia daje nam komfort i uwolnienie od tradycyjnych metod depilacji. Dzięki temu zaoszczędzamy czas oraz poprawiamy wygląd skóry.

Pierwsze efekty…

Pierwsze efekty widoczne są już po upływie około 14 dni. Wówczas włosy stopniowo opuszczają mieszek włosowy i samoistnie zaczynają wypadać. Ponadto z każdym zabiegiem widoczna jest zmiana struktury włosa (stają się delikatniejsze i słabsze) oraz zostaje spowolniony ich wzrost.

Na poniższym zdjęciu możemy zauważyć plecy przed zabiegiem oraz efekt jaki osiągnęliśmy już po pierwszym zbiegu fotodepilacji metodą SHR.

Fotodepilacja metoda SHR - efekty zabiegu

Istotną informacją jest również fakt, że wyraźnie zostają zmniejszone podrażnienia skóry wywołane tradycyjnymi metodami depilacji takie jak krosty czy wrastające włosy. Dzięki temu skóra zyskuje lepszy wygląd.