Kiedy zacząć się depilować? To pytanie często zadają sobie młode osoby. Zabiegi depilacji to szczególny rodzaj pielęgnacji ciała. Głównie z tego względu, że istnieje pewna granica wieku, do którego nie powinno się usuwać owłosienia. U niektórych nastolatek staje się to nawet tematem tabu. Jednak czy powinno tak być? Kiedy nadchodzi ten idealny moment, aby rozpocząć zabiegi depilacji? Oto odpowiedź.

Kiedy zacząć się depilować?

 

Piękne i zadbane ciało, które jest mocno promowane w dzisiejszych czasach nie dotyczy jedynie osób dorosłych. Ten temat szczególnie tyczy się kobiet oraz nastolatek, które posiadają swoich osobistych idoli w pop kulturze. Nic więc dziwnego, że dorastająca młodzież chce poczuć się zadbana. W tym temacie bardzo pomocne będą zabiegi usuwania owłosienia, które zapewniają wysoki komfort życia codziennego, dobre samopoczucie oraz gwarantują pewność siebie. Dlatego warto wiedzieć kiedy zacząć się depilować.

Kiedy zacząć się depilować?

Pojawienie się włosków na ciele to kwestia bardzo indywidualna, zarówno u osoby dorosłej jak i u dziecka. Kolor oraz struktura owłosienia jest dziedziczona, a także zależy od genów. Każdy z nas wchodząc w okres dojrzewania zostaje poddany szeregowi zmian, do których zalicza się m.in. pojawienie owłosienia związanego z “burzą hormonalną”. Jednak u każdego wygląda to nieco inaczej. Jedni przechodzą ten czas spokojnie, inni niekoniecznie. U jednych owłosienie będzie mimo wszystko delikatne i jasne, u innych wręcz odwrotnie. Zatem kiedy zacząć się depilować?

Najlepszym momentem na rozpoczęcie depilacji jest czas kiedy dziewczynka czuje, że zbędne owłosienie występujące na nogach czy pod pachami zaczyna jej przeszkadzać. Dodatkowo sprawia, że nie czuje się przez to pewnie.

Jak przygotować się na pierwszą depilację?

Nie należy przede wszystkim u tak młodej osoby rozpoczynać od inwazyjnych metod depilacji jaką jest wosk lub depilator elektryczny. Najbezpieczniejszym sposobem będzie więc krem do depilacji lub maszynka do golenia. Warto oczywiście wcześniej porozmawiać z córką na temat tego rodzaju pielęgnacji ciała i oswoić ją z wybraną metodą.

Podczas depilacji należy pamiętać, że tak młoda skóra często jest wrażliwa i przez to bardziej narażona na podrażnienia. Dlatego też pierwsza depilacja nie powinna być wykonywana samodzielnie przez dorastającą córkę i najlepiej wykonać ją wspólnie. Podczas tej czynności mama może udzielać dodatkowo cennych wskazówek.

Jeśli dla dziewczynki maszynka lub krem nie jest satysfakcjonująca, ponieważ efekt gładkiej skóry nie trwa długo, warto wówczas wybrać się np. na profesjonalną depilację woskiem. Jest to przede wszystkim bardzo wygodna i bezpieczna metoda, szczególnie do osób młodych. Jeśli dziewczynka jest posiadaczką włosów delikatnych, zabieg ten nie będzie tak mocno odczuwalny.

W sytuacji kiedy nastolatka boryka się z ciemnymi i gęstymi włoskami, wówczas rozwiązanie problemu przynoszą zabiegi trwałego usuwania owłosienia. Należy do nich między innymi fotodepilacja. To nowoczesna technologia bezbolesnej redukcji włosów, która zapewnia efekty gładkiej skóry na długi czas. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju zabiegi poprawiają również jakość skóry. Oznacza to, że jeśli występują problemy takie jak wrastające włoski czy zapalenie mieszków włosowych, fotodepilacja jest w stanie się ich pozbyć. Efekty całkowicie gładkiej skóry zapewni wykonanie całej serii zabiegowej. Jednak w sytuacji kiedy u młodych osób poziom hormonów ciągle waha się, najlepiej jest przeczekać ten okres, aż do momentu ich unormowania.