Maska algowa to jedna z najbardziej powszechnych, a także wartościowych metod pielęgnacji i regeneracji skóry po zabiegach kosmetycznych jak fotoodmładzanie. Jakie działanie wykazuje i dlaczego warto z niej korzystać? Poznajmy powody, dla których stosuje się ten kosmetyk.

Maska algowa po zabiegu fotoodmładzanie

Maska algowa to bardzo cenny kosmetyk, który znalazł zastosowanie w zabiegach odnowy i regeneracji skóry. Jest ona najczęściej stosowana w zabiegach wykorzystujących działanie wiązki światła (fotoodmładzanie), które w naturalny sposób pobudza komórki skóry do odbudowy.

Maska algowa – właściwości

Maska na bazie algi bogata jest w szereg składników odżywczych (witaminy i minerały) m.in. witaminę A, witaminy z grupy B, białko, przeciwutleniacze, kwas gamma-linolenowy oraz cenne dla nas aminokwasy. Wszystkie te składniki intensywnie odżywiają skórę i stanowią dla niej sposób łagodzenia wszelkich podrażnień. Ponadto dzięki masce algowej skóra nabiera naturalnego kolorytu oraz zostaje odpowiednio nawilżona. Stosowanie tego rodzaju pielęgnacji dłużej utrzymuje również makijaż na twarzy co poprawia komfort życia wielu kobiet.

Maska algowa w zabiegach fotoodmładzania

Zabiegi fotoodmładzania w naturalny sposób pobudzają komórki skóry do regeneracji i odnowy. Światło wykorzystywane podczas zabiegu docierając do powierzchni skóry przekształcane jest w energię cieplną, która stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra zyskuje jędrność, elastyczność oraz gładkość poprzez wygładzenie drobnych zmarszczek. Poprawiając mikrokrążenie zabieg przynosi również efekt wyrównanego kolorytu skóry.

Bardzo ważnym elementem zabiegów odmładzania skóry jest jej równoczesne odżywienie. W tym celu bardzo często wykorzystuje się maski algowe np. ze spiruliną. Tego rodzaju pielęgnacja jest bardzo istotna, ponieważ skóra zaraz po zabiegu jest w stanie zaabsorbować bardzo dużą ilość składników aktywnych, co zwiększa efekt całego zabiegu. Maska algowa ze spiruliną sprawdza się tu idealnie, ponieważ jest ona źródłem bardzo dużej ilości składników odżywczych. Oprócz tego, że doskonale odżywia skórę, odpowiednio ją nawilża i koi podrażnienia.

Na poniższym filmie możemy zobaczyć jak nakładać maskę z algi spirulina:

Maskę algową zwykle utrzymujemy na skórze przez około 20 minut, a następnie zmywamy lub zdejmujemy powolnym ruchem od dołu twarzy kierując się ku górze.