Maski algowe to jedne z najbardziej popularnych kosmetyków stosowanych w pielęgnacji skóry twarzy. Nic dziwnego bowiem wykazują szereg właściwości m.in. dostarczają skórze wielu składników odżywczych oraz doskonale ją nawilżają i tonizują. Jak ten wszechstronny kosmetyk sprawdza się w pielęgnacji skóry w zabiegach fotoodmładzania? Przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej.

Maski algowe w zabiegach fotoodmładzania

Czym jest fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie to nieinwazyjny zabieg naturalnej odnowy skóry za pomocą wiązka światła. Dociera ona bezpośrednio do skóry gdzie przekształcana jest w energią cieplną, która z kolei pobudza fibroblasty. Są to komórki skóry odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny. Warunkują jej jędrność, a także elastyczność. Światło powoduje skracanie i przebudowę włókien kolagenowych i elastynowych, a także stymulację komórek skóry do większej aktywności. W wyniku tego skóra zostaje wygładzona, naprężona i redukowane zostają zmarszczki. Po wpływem działania ciepła zwiększa się mikrokrążenie, co przekłada się na poprawę ogólnego kolorytu skóry.

Maski algowe w zabiegach fotoodmładzania

Wykonywanie zabiegów fotoodmładzania to tylko jeden z etapów prowadzących do jędrnej i gładkiej skóry. Istotnym elementem jest również pielęgnacja domowa po wykonanym zabiegu. Jedną z najbardziej popularnych metod pielęgnacyjnych skóry są maski algowe.

Czym są algi?

Algi to rośliny, które żyją w środowisku wodnym m.in. jeziorach, morzach, rzekach. Występują na Ziemi od wieków, a ze względu na swój bogaty skład stanowią składnik wielu różnorodnych diet na całym świecie. Obecnie algi występują również w formie suplementu diety. Stanowią także główny składnik kosmetyków stosowanych do zabiegów medycyny estetycznej lub typowo kosmetycznych.

Algi w pielęgnacji skóry

Kosmetyki na bazie alg, w szczególności maski algowe, stanowią doskonałą pielęgnację skóry w zabiegach fotoodmładzania. Dzięki zawartości witaminy C, algi zwiększają odporność skóry oraz ściany naczyń krwionośnych zapobiegając ich pękaniu. Chronią więc przed pojawieniem się tzw. teleangiektazji jak również wenektazji.

Zawarta w składzie tych roślin witamina A przyspiesza odnowę naskórka, reguluje odpowiednie nawilżenie oraz wzmacnia jego barierę ochronną. Z kolei obecne w algach składniki mineralne działają na skórę odżywczo i zapewniają jej prawidłowe funkcjonowanie. Są one również źródłem węglowodanów, które wykazują właściwości antybakteryjne. Regulują pracę gruczołów łojowych oraz wydzielanie sebum skóry.

Ważną funkcję sprawują również witaminy z grupy B, które uczestniczą w metabolizmie tłuszczów oraz białek. Algi to także źródło przeciwutleniaczy. Należy do nich witamina A, E i C, które usuwają szkodliwe wolne rodniki chroniąc skórę przed infekcjami, groźnymi chorobami, a także  przed przedwczesnym jej starzeniem. Stosowanie alg na skórę twarzy przynosi efekt przeciwzapalny, a obecne w nich lipidy posiadają NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), które wspierają barierę lipidową naskórka.

Maski algowe skutecznie łagodzą podrażnienia skóry, które mogą pojawiać się po zabiegach fotoodmładzania np. w postaci zaczerwienienia. Doskonałą cechą alg jest fakt, że posiadają one zdolność przenikania przez naskórek, a dokładnie przez jego warstwę rogową co sprawia, że są związkami bardzo łatwo przyswajalnymi przez skórę. Pozwala to na dogłębną pielęgnację.

Dla kogo?

Maski na bazie alg to kosmetyk o wszechstronnym działaniu. Są przeznaczone dla każdego rodzaju cery bez względu na jej defekty. Jeszcze bardziej poleca się je w pielęgnacji skór poddawanych różnego rodzaju zabiegom kosmetycznym m.in zabiegom fotoodmładzania.

Nieodłącznym elementem pielęgnacji skóry po tego rodzaju zabiegach jest mocne jej nawilżanie. W tym przypadku maska algowa sprawdza się idealnie. Oprócz właściwości nawilżających jest ona także źródłem wielu składników odżywczych. Warto wiedzieć, że skóra poddana zabiegowi fotoodmładzania bardzo szybko absorbuje zaaplikowane na nią związki aktywne. Zastosowanie więc alg po tego rodzaju zabiegach mocno odżywi i ukoi ewentualne jej podrażnienia.

Maseczka z algi Spirulina

Na poniższym filmie pokazujemy nakładanie maski z algi Spirulina. W bardzo szybki sposób odżywia ona skórę, poprawia jej jędrność oraz rozjaśnia koloryt. Efekt odczuwalny jest natychmiast po zdjęciu maseczki.

Podsumowanie

W celu wyraźnego wzmocnienia efektu fotoodmładzania warto regularnie stosować maski algowe zarówno podczas terapii w gabinecie kosmetycznym jak i po jej zakończeniu. Należy również wzbogacać swoją domową pielęgnację skóry o wewnętrzną suplementację algami. Obecnie bardzo popularna jest alga Spirulina, która ma bardzo dobry wpływ nie tylko na naszą urodę, ale i zdrowie. Jednoczesne stosowanie alg od wewnątrz i zewnątrz przekłada się na szybszy rezultat w wyglądzie skóry oraz przyczynia się do poprawy naszego ogólnego stanu zdrowia.