Mikrodermabrazja diamentowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów mechanicznego złuszczania naskórka. Wykonywana jest w gabinetach kosmetycznych przez wykwalifikowanych kosmetologów. Efekty zabiegu widoczne są natychmiastowo, a cała ich seria gwarantuje gładką i odświeżoną skórę. Jak przebiega  mikrodermabrazja diamentowa oraz jakie przynosi efekty? Podpowiadamy.

Mikrodermabrazja diamentowa - przebieg zabiegu

Mikrodermabrazja diamentowa – czym jest?

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg mechanicznego złuszczania wierzchnich warstw naskórka. Jest nieco bardziej popularna od mikrodermabrazji tlenowej i korundowej. Wszystko dlatego, że stanowi wersję skuteczną i jednocześnie delikatną. Dzięki takim zaletom, na tego rodzaju zabieg mogą zgłosić się osoby nawet ze skórą wrażliwą czy alergiczną.

Wykorzystując urządzenie wyposażone w diamentowe głowice, kosmetolog jest w stanie usunąć martwe komórki naskórka zalegające na powierzchni skóry, tym samym poprawiając jej wygląd. Wszystko przez pobudzanie fibroblastów do syntezy nowego kolagenu i elastyny przez co skóra staje się jędrna i elastyczna.

Podsumowując, mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem wyłącznie stosowanym do poprawy wyglądu skóry. Mimo to nie brakuje chętnych na jej wykonywanie.

Zalety mikrodermabrazji

 • bezpieczna, ponieważ kontrolowana jest głębokość złuszczania naskórka
 • nie ma ograniczeń co do wieku klienta/klientki
 • możliwość dość częstego powtarzania zabiegu
 • bezbolesność

Mikrodermabrazja diamentowa – przebieg zabiegu

Zabieg mikrodermabrazji należy rozpocząć od przeprowadzenia z klientką wywiadu dotyczącego stanu skóry oraz trybu życia jaki prowadzi. Należy wykluczyć również wszystkie przeciwwskazania. Kolejnym krokiem jest wykonanie demakijażu skóry, czyli dokładne oczyszczenie jej z nadmiaru sebum, kosmetyków i zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska zewnętrznego.

Następnie przechodzimy do najważniejszego etapu jakim jest wykonanie kontrolowanego peelingu skóry – mikrodermabrazji. Celem tego rodzaju zabiegu jest złuszczenie wierzchnich warstw naskórka zalegających na powierzchni skóry, a także mocne odświeżenie. Jej odnowa oraz regeneracja wynika z pobudzania komórek skóry (fibroblastów) do syntezy nowego kolagenu i elastyny. W wyniku tego skóra oprócz tego, że staje się gładka zyskuje również jędrność i elastyczność. Efekt złuszczania może zniwelować defekty skóry w postaci przebarwień, zmniejszyć zmarszczki oraz zniwelować oznaki trądziku pospolitego.

Zabieg mikrodermabrazji można wzbogacić o elementy mocniejszego odżywienia skóry wykorzystując do tego działanie ultradźwięków. Po takim złuszczaniu skóra jest idealnie przygotowana na absorpcję składników aktywnych z aplikowanych kosmetyków. Wówczas efekty stają się jeszcze bardziej widoczne.

Mikrodermabrazja diamentowa – efekty

Mikrodermabrazja diamentowa, choć nie należy do głębokich złuszczań i inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, może przynieść spektakularne efekty dla naszej skóry. Już po pierwszej wizycie skóra staje się rozjaśniona i gładka. Z kolei dodatkowe wzbogacenie zabiegu o wprowadzenie aktywnych związków w głąb skóry sprawi, że zostanie ona nawilżona oraz odżywiona i zregenerowana.

Mikrodermabrazję warto wykonywać w całej serii, która zagwarantuje lepszy i trwalszy efekt niż pojedynczy zabieg. Obejmuje ona 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępach około 3 tygodni.

Mikrodermabrazja – wskazania

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania

 • łuszczyca
 • znamiona
 • grzybica skóry
 • cera naczyniowa
 • trądzik różowaty
 • nowotwory skóry
 • trądzik krostkowy, ropowiczy
 • skłonność do bliznowców
 • przerwana ciągłość skóry
 • leczenie trądziku pospolitego (antybiotyki, retinoidy)