Parafina na dłonie to podstawowy zabieg pielęgnacyjny praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym. Jest to zabieg wykonywany w szczególności u osób, które mają problemy z suchym, popękanym naskórkiem, a także posiadających zespół tzw. zimnych dłoni. Parafina stosowana na dłonie doskonale rozgrzewa i odbudowuje zniszczony naskórek. Jakie jeszcze przynosi efekty? Poznajmy bliżej działanie parafiny.

Parafina na dłonie - regeneracja i nawilżenie

Parafina to produkt destylacji ropy naftowej. W swoim składzie posiada wiele związków natłuszczających. Mimo że sama nie wykazuje działania nawilżającego, po aplikacji na skórę tworzy film ochronny, który zatrzymuje w niej wilgoć. Dużą zaletą parafiny jest fakt, że przez długi czas utrzymuje ciepło. Wówczas pory skóry otwierają się, przez co skóra w łatwy sposób może przyjmować składniki aktywne kosmetyków. Ponadto zwiększone zostaje krążenie krwi w obrębie dłoni, dzięki czemu kosmetyki szybciej penetrują w głąb skóry.

Parafina na dłonie – jak przebiega zabieg?

Zabieg parafinowy rozpoczyna się od właściwego przygotowania dłoni. Po ich oczyszczeniu i poddaniu dezynfekcji warto wykonać peeling, który usunie martwy, zalegający na powierzchni naskórek. Następnie aplikowana jest gruba warstwa kremu lub innego kosmetyku mającego za zadanie zregenerować i odżywić skórę (np. serum). Tak przygotowane dłonie zanurzany w rozgrzanej parafinie. Czynność tę powtarzamy dwukrotnie, aby ciekła parafina mogła dokładnie objąć całą powierzchnię dłoni. Po aplikacji parafiny, zakładamy najpierw rękawiczki foliowe, a następnie rękawiczki bawełniane, które będą dodatkowo zatrzymywały uwalniane ciepło.

W tym stanie dłonie utrzymujemy przez około 20 minut. Po upływie tego czasu zdejmujemy rękawiczki bawełniane, następnie rękawiczki foliowe wraz z parafiną.

Parafina na dłonie – efekty

Po zabiegu parafinowym skóra staje się gładka, miękka i nawilżona. Parafina na dłonie doskonale poprawia kondycję skóry. Ponadto zapewnia duży komfort, ponieważ działa rozgrzewająco, rozluźnia przy tym mięśnie oraz łagodzi bóle stawów. Zabieg parafinowy na dłonie to również bardzo dobra pielęgnacja paznokci, bowiem zapobiega ich rozdwajaniu się.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem parafiny niestety nie jest przeznaczony dla każdego. Do głównych przeciwwskazań należą: