Photon therapy to nowoczesny i przede wszystkim nieinwazyjny zabieg regeneracji i poprawy wyglądu skóry. Na czym dokładnie polega oraz jak działa? Oto krótka jego charakterystyka.

Photon therapy - jak działa?

Czym dokładnie jest photon therapy?

Photon therapy można nazwać rodzajem fotoodmładzania, który daje możliwość leczenia skóry w zależności od dotyczącego jej problemu. Zabieg photon terapy różni się od typowego fotoodmładzania m.in. odczuciami. Energia świetlna przy terapii fotonowej nie generuje ciepła i przede wszystkim jest nieinwazyjna dla naszego organizmu. Dodatkowo zabiegi są szybkie, łatwe w wykonaniu, a jednocześnie przyjemne dla klientów.

Jak działa?

Technologia zabiegu photon therapy wykorzystuje energię elektryczną, która doprowadzana jest do urządzenia, a następnie przekształcana w energię elektromagnetyczną i uwalniana zostaje w postaci fotonów. Zabieg ten polega bowiem na wykorzystaniu światła niskiej częstotliwości, którego celem jest pobudzenie biologicznej aktywności komórek skóry.

Dodatkowym celem zabiegu photon therapy jest stymulacja komórek skóry do samonaprawy oraz aż 5-krotne przyspieszenie zachodzących tam procesów. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju światła skóra zaczyna produkować kolagen (naturalny składnik skóry eliminujący zmarszczki). Dodatkowo nowe komórki produkowane są znacznie szybciej, a produkty przemiany materii usuwane z organizmu. Warto zaznaczyć, że do każdego problemu skórnego jaki występuje dobierany jest inny kolor terapii fotonowej.

Kolory wykorzystywane w photon therapy:

  • czerwony – redukcja tkanki tłuszczowej, skóra wiotka, zmarszczki
  • zielony – zmniejszenie rumienia, redukcja rozszerzonych naczyń, lifting skóry, wzmocnienie naczyń
  • żółty – skóra szara, matowa, aktywacja limfy i komórek skóry
  • niebieski – zmniejszenie zaczerwienień, zaburzenia wydzielania sebum skórnego, trądzik
  • purpurowy – regeneracja, odżywienie skóry
  • turkusowy – niwelacja pajączków, redukcja nadwrażliwości skóry
  • biały – efekt wybielania, redukcja piegów i innych przebarwień

Wskazania:

Aktualizacja: