Pierwsza depilacja, szczególnie wśród młodych kobiet, budzi wiele wątpliwości. Zaczynają pojawić się również pytania kiedy ją rozpocząć oraz na jaką metodę się zdecydować. Oto kilka cennych informacji na ten temat.

Pierwsza depilacja - jaką metodę wybrać?

Pierwsza depilacja to bardzo ważny temat dla nastolatek wchodzących w okres dojrzewania. Początkowo oczywiście owłosienie jest delikatne i jasne. Jednak nie oznacza to, że wcale nie jest widoczne. W związku z tym młode kobiety zastanawiają się i rozważają temat depilacji ciała.

Kiedy zdecydować się na pierwszą depilację?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić w jakim wieku zdecydować się na pierwszą depilację. Głównie dlatego, że okres dojrzewania przebiega inaczej u każdej dziewczynki. W związku z tym niechciane owłosienie może pojawić się zarówno w wieku 10 lat jak i 13. Kolor oraz struktura, a także ilość włosów również jest kwestią indywidualną i zależy przede wszystkim od czynników genetycznych.

Pierwsza depilacja – na jaką metodę się zdecydować?

Tak naprawdę pierwsza depilacja to zadanie dla mamy, która powinna przybliżyć go swojej dorastającej córce. Należy wówczas wytłumaczyć i wyjaśnić kiedy oraz w jakich miejscach pojawia się owłosienie u kobiet. Warto również przedstawić wszystkie obecnie znane metody depilacji owłosienia oraz wspólnie je przetestować.

1. Maszynka.

Golenie maszynką to jeden z najszybszych sposobów usuwania owłosienia. Stanowi również metodę łatwą, stosunkowo tanią i przede wszystkim bezbolesną. W sklepach i drogeriach obecnie występuje bardzo duży wybór maszynek zapewniających jak największy komfort golenia. Aby podczas depilacji zagwarantować skórze największe bezpieczeństwo, warto wybrać maszynkę z ruchomą główką, a do samego usuwania owłosienia zastosować specjalną do tego piankę.

2. Krem.

Krem do depilacji wymaga od nas więcej poświęcenia i czasu niż tradycyjna maszynka do golenia. Dodatkowo metoda usuwania owłosienia kremem jest nieco droższa i bardziej kłopotliwa. Wszystko ze względu na aplikację kremu, który podczas działania (rozpuszczania struktury włosa) wydaje z siebie nieprzyjemny zapach. Kremy u osób ze skórą wrażliwą mogą wydać się metodą bardziej agresywną i wywołać podrażnienia.

3. Depilator.

Depilator to jeden z najskuteczniejszych domowych sposobów depilacji. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że mimo iż gwarantuje on długi efekt gładkiej skóry, to komfort zastosowania tego rodzaju metody usuwania owłosienia nie należy do wysokich. Warto jednak zaznaczyć, że obecne urządzenia elektryczne jak np. depilator to nowa technologia wyposażona w dodatkowe, ulepszone funkcje.

4. Wosk.

Depilację woskiem można wykonać zarówno w domu jak i w gabinecie kosmetycznym. Istotną kwestią jest jednak to, że długość włosa do wykonania takiego zabiegu musi wynosić około 0,4 cm. Należy liczyć się z tym, że wosk, zarówno wykonywany w domu jak i w gabinecie kosmetycznym, może wywołać reakcję alergiczną na ten preparat. Ponadto depilacja woskiem podobnie jak depilator nie należy do metod bezbolesnych i może zniechęcić młodą dziewczynkę do kolejnych tego rodzaju zabiegów.

Pierwsza depilacja – jak się przygotować?

1. Aktualizuj swoją wiedzę.

Istotne jest, aby być na bieżąco z nowościami kosmetycznymi dostępnymi na rynku. Warto zagłębić się w temat składów kosmetyków oraz sposobie ich użytkowania.

2. Im mniej tym lepiej.

Należy zaznaczyć, że skóra nastolatek jest bardzo młoda przez co również wrażliwa i delikatna. Dlatego też długie i skomplikowane składy niektórych kosmetyków mogą przyczynić się do jej podrażnień. Decydując się na zakup specjalnych kosmetyków do depilacji, warto wybierać te o jak najkrótszym składzie. Najlepiej aby były to kosmetyki pochodzenia naturalnego.

3. Depilacja to norma.

Przygotowując się do zabiegu jakim jest pierwsza depilacja warto pamiętać, że nie jest to nic nadzwyczajnego. Niemalże codziennie poddaje się jej każda kobieta. Wykonując depilację po raz kolejny stanie się ona po prostu normą i stałym elementem pielęgnacji ciała.