Regulacja brwi woskiem to jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Wykonywana jest niemalże w każdym salonie urody. A wszystko dlatego, że gwarantuje szybkość, większy komfort oraz precyzyjność wykonania. Jak przebiega zabieg regulacji brwi woskiem? Oto wskazówki.

Regulacja brwi woskiem - jak przebiega?

Regulacja brwi woskiem – jak się to robi?

Regulacja brwi woskiem może być przeprowadzona na dwa sposoby. Wszystko jednak w dużym stopniu zależy od umiejętności, doświadczenia oraz od tego czy posiadamy właściwy kształt brwi. Warto zaznaczyć, że nawet najlepszej jakości wosk nie pomoże, jeśli nie będziemy posiadać odpowiednio wyznaczonych linii brwi. Najłatwiejszym sposobem będzie w tej sytuacji zastosowanie testu ołówkowego.

1. Regulacja brwi plastrami.

Jednym ze sposobów depilacji brwi woskiem jest użycie tzw. gotowych plastrów. Bez problemu można je dostać w każdej drogerii i dzięki nim przeprowadzić regulację samodzielnie w domu. Pierwszą czynnością jaką należy wówczas wykonać jest oczyszczenie i odtłuszczenie naskórka łuku brwiowego. Następnie przyklejamy plaster w miejsce, z którego chcemy pozbyć się włosków. Bardzo ważne jest, aby przyklejać go dokładnie i nie odrywać. Przypadkowo oderwany plaster może stracić swoje właściwości, a przy najważniejszym ruchu usuwania włosków może po prostu nie zadziałać.

Przyklejony odpowiednio plaster należy mocno docisnąć do skóry, a następnie zdecydowanym ruchem oderwać jak najbliżej jej powierzchni. Bardzo ważne jest również, którą stronę zrywamy plaster. Czynność tę należy wykonać w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Na koniec warto nałożyć na skórę łagodzącą oliwkę.

2. Regulacja brwi woskiem.

Drugą, nieco bardziej wymagającą wprawy metodą jest regulacja brwi woskiem. Sposób ten wymaga nieco dłuższego przygotowania niż szybkie zastosowanie plastrów. Przede wszystkim należy rozgrzać wosk do odpowiedniej temperatury. Jest to bardzo ważne, ponieważ warunkuje ona również konsystencję wosku, która musi być odpowiednia do nałożenia. Ponadto zbyt mocno rozgrzany wosk może znacząco poparzyć skórę. Zaraz po nałożeniu wosku należy przyłożyć plaster flizelinowy, delikatnie potrzeć i zerwać go energicznym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.

Jeśli jednak regulacja brwi woskiem jest dla nas zbyt dużym wyzwaniem, warto udać się w tym celu do gabinetu kosmetycznego. Kosmetolog wówczas szybko i sprawnie przeprowadzi regulację pozostawiając skórę jak najmniej podrażnioną. Cena zabiegu w gabinetach kosmetycznych to koszt około 20 zł.

Regulacja brwi woskiem – dla kogo?

Regulacja brwi woskiem to bardzo dobra metoda dla pań, które posiadają gęste, grube brwi lub nie są zwolenniczkami używania pęsety. Warto również pamiętać o przeciwwskazaniach do tego rodzaju zabiegu co oznacza, że nie wszyscy mogą z niego korzystać. Należą do nich między innymi:

  • stany zapalne skóry
  • mocna opalenizna
  • blizny w miejscu zabiegu
  • podrażnienia
  • otwarte rany
  • uczulenie na wosk

Aktualizacja: