Zabiegi kosmetyczne na jesień mają na celu przywrócenie skórze zdrowy wygląd po upalnym lecie oraz przygotować ją na nadchodzą zimę. Na jaką więc pielęgnację zdecydować się w tym okresie? Podpowiadamy.

Zabiegi kosmetyczne na jesień

Zabiegi kosmetyczne na jesień

Zabiegi kosmetyczne, szczególnie te bardziej inwazyjne wykonywane są o określonych porach roku np. jesienią lub zimą. Jest to idealny moment do tego, aby skóra mogła zregenerować się po upalnym lecie, które prowadzi do jej znacznego wysuszenia. Zdarza się również, że cera jest odwodniona i dodatkowo przemęczona permanentnym działaniem promieni słonecznych.

1. Fotodepilacja.

Wykonywanie zabiegów takich jak trwałe usuwanie owłosienia najczęściej zalecane jest jesienią oraz zimą, z dwóch podstawowych powodów. Pierwszym jest zbyt mocno opalona skóra, drugi to działanie promieni słonecznych na naskórek poddawany zabiegowi. Połączenie tych dwóch czynników może wywołać niepożądane skutki uboczne w postaci poparzeń i nieestetycznych przebarwień skóry.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za wykonywaniem zabiegów fotodepilacji jesienią jest również fakt, że podczas ich stosowania nie można decydować się na depilację woskiem oraz depilatorem, co latem robimy często, aby zapewnić sobie dłuższy efekt gładkiej skóry. Fotodepilacja to obecnie najnowocześniejsza technologia trwałego usuwania owłosienia. Tego rodzaju zabiegi są bezbolesne, a wykonywane w serii w regularnych odstępach czasu pozwalają cieszyć się gładką skórą na długi czas.

2. Fotoodmładzanie.

Podoba sytuacja przedstawia się z zabiegami fotoodmładzania. Głównym powodem wykonania ich jesienią (a nie latem) jest działanie promieni słonecznych na skórę poddawaną zabiegowi oraz zbyt mocno opalona skóra. Jesienią słońce znacznie słabiej oddziałuje, w związku z tym skóra posiada czas na regenerację. Zabiegi fotoodmładzania w naturalny sposób pobudzają komórki skóry do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu zyskujemy młodszy wygląd, skóra staję się bardziej jędrna, gładsza, elastyczna, a jej koloryt wyrównany.

3. Mikrodermabrazja.

Tak jak w wyżej wymienionych przykładach, również w przypadku mikrodermabrazji bardzo istotne jest działanie promieni słonecznych na skórę. Jesienią są one znacznie delikatniejsze, przez co skóra, nawet po inwazyjnym zabiegu nie jest wystawiana na ich szkodliwe działanie. Choć mikrodermabrazja nie należy do peelingów głębokich to usuwa  wierzchnie warstwy naskórka, przez co staje się on bardziej wrażliwy na czynniki środowiska zewnętrznego. Dlatego też nawet jeśli zabieg mikrodermabrazji wykonywany jest porą jesienną, warto stosować ochronne kremy z filtrem UV. Mikrodermabrazja oprócz odświeżenia skóry zapewnia efekt wygładzenia, redukcji przebarwień i delikatnych zmarszczek, jak również blizn.

4. Peelingi chemiczne.

Peelingi chemiczne, podobnie jak mikrodermabrazja, usuwają martwe komórki naskórka powodując, że skóra staje się o wiele bardziej wrażliwa. Z tego względu zalecane jest wykonywanie ich jesienią, ponieważ wówczas promieniowanie UV jest wyraźnie mniejsze. Podobnie jak w przypadku mechanicznego złuszczania naskórka – mikrodermabrazji konieczne jest stosowanie ochronnych kremów z filtrem UV.

5. Cosmelan.

Cosmelan to obecnie jedna z najbardziej skutecznych terapii usuwających przebarwienia skóry. Ponadto zabieg ten nie tylko pomaga usunąć zmiany depigmentacyjne, ale również zwęża rozszerzone pory skórne, zmniejsza wydzielanie sebum oraz stymuluje produkcję nowego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się gładsza, bardziej jędrna, elastyczna, a jej koloryt wyrównany. Ze względu na to, że cosmelan to zabieg mocno złuszczający, to pod żadnym pozorem nie należy eksponować skóry na działanie promieni UV.